Implementace

Implementace iplatby zajistí propojení eshopu s aplikací iplatba.cz. Propojení slouží k předání informací o eshopu, zákazníkovi a objednávce mezi těmito aplikacemi.

Na straně eshopu se vytvoří skript, který dohodnutým způsobem zpracuje a předá potřebné údaje aplikaci iplatba, a zase nazpět přijme informace o konečném stavu objednávky (schválena/zamítnuta) do eshopu.

Implementaci lze provést ve dvou rozsazích:

Implementace s extranetem

V tomto případě zpracováváte pouze počáteční request. Informace o stavu úvěru naleznete v naší extranetové aplikaci, do které po podpisu smlouvy obdržíte přístupové údaje. V této aplikaci může stáhnout i smlouvy. Dále Vám odcházejí emailové zprávy o stavu úvěru – pokyn k expedici nebo zrušení objednávky.

Plná implementace

V tomto případě zpracováváte kromě počátečního requestu i informace o stavech úvěru a požadavky na stažení smlouvy ve formátu PDF. Tyto informace můžete zpracovat podle požadavku obchodníka (integrace do administrace objednávek eshopu, do informačního systému obchodníka apod.).

Tuto implementaci doporučujeme pro eshopy s produkcí min. 10 žádostí týdně nebo pro řešení, na kterém je provozováno více eshopů (poskytovatelé, pronajímatelé eshopů).

Postup autorizace úvěru z hlediska zákazníka
Zákazník postupuje jako při běžném nákupu. Vybírá zboží (v e-shopu můžete mít banner s kalkulátorem měsíční splátky u detailu daného výrobku), vloží zboží do nákupního košíku, pokračuje k platební metodě, kde si zvolí „nákup na splátky Cofidis – iplatba.cz“

Pro dokončení nákupu v eshopu bude zákazník přesměrován na stránky iplatba.cz, kde bude postup žádosti vypadat následovně:

  1. Zvolí si výši přímé platby, délku splácení úvěru (počet splátek) a kategorii zboží. Na základě této informace mu kalkulátor spočte výši splátek, RPSN, roční úrokovou sazbu a celkovou splatnou částku.
  2. Zadá osobní údaje a údaje o výši příjmů a výdajů
  3. Zadá ověřovací kód, který mu přijde prostřednictvím SMS na číslo, které uvedl v žádosti.(tento krok je u některých žádostí vynechán)
  4. Okamžitě je mu sděleno, zda byl úvěr schválen, případně je zákazník informován o nutnosti úvěr manuálně posoudit.
  5. Vrátí se do e-shopu a dokončí objednávku.
  6. Podle toho, zda si vybral, že si zboží vyzvedne osobně nebo jiný způsob dopravy zboží, klienta buď kontaktuje kurýr Cofidisu kvůli podpisu smlouvy (po podpisu dostane e-shop instrukci expedovat zboží) nebo e-shop vytiskne smlouvu (a předá ji klientovi k podpisu při převzetí zboží).

 Další informace jsou dostupné na vyžádání.